Żuraw Podnośnik Koszowy Dźwig Piła Szczecinek Chojnice Wałcz Złotów Człuchów Dźwigi Żurawie Wysięgniki Podnośniki Koszowe Tanie Usługi Dźwigowe Żurawiem Podnośnikiem Koszowym Czarne Lotyń Borne Sulinowo Trzcianka krajeński Tuchola Czarnków Człopa Tuczno Szwecja Lipka Więcbork Mrocza Nakło nad Notecią Wyrzysk Łobżenica Wągrowiec Margonin Kaczory Chodzież Ujście Mirosławiec Jastrowie Krajenka Radawnica Czaplinek Okonek Debrzno Sępólno krajeńskie Wysoka Zakrzewo Kamień Wypożyczalnia Wynajem Dźwigu Podnośnika Koszowego Żurawia Tanio Cena Dobre Opinie Polecana Najlepsza Sprawdzona Firma Usługa Dźwigiem Żurawiem Podnośnikiem Koszowym Wysięgniki Koszowe Województwo Wielkopolska Zachodniopomorskie Pomorskie Lubuskie Kujawsko-pomorskie Dźwig Poznań Żuraw Bydgoszcz Podnośnik Koszowy Toruń Dźwigi Koszalin Żurawie Gorzów Wielkopolski Podnośniki Koszowe Gdańsk Gdynia Kołobrzeg Słupsk

Żurawie

ŻURAWIE SAMOJEZDNE

Żuraw samojezdny to urządzenie dźwigowe zabudowane na odpowiednio wzmocnionym podwoziu samochodu ciężarowego lub na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym.  Czerpie napęd z jednego lub dwóch silników, z których jeden służy wyłącznie do napędu jazdy. Żuraw samojezdny składa się z wciągarek i wychylnego wysięgnika osadzonego kolumnie, co zapewnia podnoszenie i opuszczanie ciężaru oraz jego przemieszczanie przez obrót kolumny i zmianę wysięgu. Maszyna może pracować w dwóch trybach: transportowym i dźwigowym. W trybie pracy dźwigowej, podwozie, w celu zapewnienia stabilności, jest zwykle podnoszone na wysuwnych łapach, będących częścią urządzenia.

ŻURAWIE SAMOCHODOWE

Żuraw samochodowy to maszyna, która zostało osadzone w podwozie. Dzięki takiej konstrukcji może się przemieszczać pomiędzy punktami pracy i być wykorzystywany do prac przeładunkowych i montażowych. Żurawie samochodowe są napędzane zazwyczaj tym samym silnikiem, który jest używany do napędu jazdy podwozia, a który obsługuje również pompę układu hydrauliki siłowej.

ŻURAWIE TERENOWE KOŁOWE

W żurawiu terenowym kołowym zastosowanie tego rodzaju podwozia umożliwia urządzeniu poruszanie się nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych, w których pozostałe żurawie samojezdne nie dają sobie rady. Napęd na wiele osi ułatwia manewrowanie żurawiami terenowymi na wymagającej powierzchni, co czyni z nich specjalistyczny sprzęt, który doskonale sprawdza się w najmniej sprzyjających warunkach. Ułatwieniem dla operatora jest wykorzystywany w żurawiach napęd hybrydowy składający się z silnika spalinowego i instalacji hydraulicznej napędzającej pozostałe osie.

ŻURAWIE JEZDNIOWO-TERENOWE

Żurawie jezdniowo-terenowe, nazywane również „All-Terrain” to żurawie samojezdne zainstalowane na specjalnym podwoziu. Są one przystosowane do jazdy zarówno po drogach publicznych, jak i w terenie. Współcześnie wykorzystuje się wiele praktycznych urządzeń ułatwiających codzienną pracę, takich właśnie jak wspomniane już żurawie. Przydają się one podczas wykonywania wielu czynności. Za pomocą jednego urządzenia istnieje możliwość wykonywania nawet najtrudniejszych prac, bez konieczności straty czasu i pieniędzy na zakup własnych maszyn.

ŻURAWIE GĄSIENICOWE

Żurawie gąsienicowe charakteryzują się niewielką przestrzenią zajmowaną w trakcie pracy, znakomitą zwrotnością, niezwykle solidną konstrukcją i wysoką precyzją pracy. Głównym środowiskiem pracy dla żurawi gąsienicowych jest budownictwo, energetyka czy budowa tuneli. Żurawie te nie sprawiają kłopotów w transporcie, a po dotarciu na miejsce realizacji prac, naprawdę szybko zostaje przygotowany do pracy. Zwrotność i łatwe manewrowanie żurawiem sprawiają, że wybornie odnajdzie się on w bardzo wymagającym środowisku pracy.